Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Ubytování a život

Nákup a používání mobilu v Anglii - paušál nebo kredit?

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Historicky bylo velmi výhodné zakoupit mobilní telefon v Anglii, protože se zde daly telefony a další elektronika pořídit až o polovinu levněji. Dnes se ceny již téměř srovnaly, ale i tak lze v Anglii koupit mobilní telefon o něco levněji. Tento článek vám popíše nákup mobilního telefonu ve Velké Británii a ukáže rozdíly mezi kreditem a paušálem.

 

Základní fakta o nákupu mobilu v Anglii

  • velká část mobilních operátorů nabízí své telefony blokované pouze na svoji mobilní síť (za poplatek se dají odblokovat)
  • neblokované mobily nabízí společnost CAREPHONE WAREHOUSE
  • mobilní telefony, často neobsahují češtinu v menu (lze dodatečně v servisu dohrát)
  • k telefonu je dodávána nabíječka s anglickou koncovkou - nebude pasovat v ČR do zásuvky (řešení je redukce, případně nová nabíječka)
  • chcete-li telefon bez závazků, kupujte PAY AS YOU GO

 

Pay as you go (kredit)

Chcete-li zakoupit mobilní telefon bez závazků, hledejte v nabídkách pay as you go. Sim kartu s před nabitím kreditem, tak zakoupíte již s telefonem. Pokud již máte telefon a potřebujete pouze anglické číslo – sim kartu, hledejte nabídky, které se jmenují SIM only. V případě nákupu sim karty s před nabitím kreditem, se operátoři předhánějí v akčních nabídkách, jako jsou sms, volání nebo data na internet zdarma.

Zakoupíte-li telefon u oficiálního operátora počítejte s tím, že budou blokované pouze na využití se sim kartou dotyčného operátora. Řada operátorů telefon za £10 nebo £20 odblokuje. Odblokování lze také získat v řadě servisů za ceny kolem £12.

Za zajímavé ceny lze volat z Anglie do ČR s operátorem Lebara, kdy vás minuta hovoru na mobilní telefon bude stát 19 pencí. Ještě lepší ceny nabízí mezinárodní sim karta od 02. Existují také služby JustCall, kde se před nabijete kredit (odesláním sms z vašeho současného čísla, a následně voláte se speciálním předvolbou, zde se můžete dostat na ceny 2 až 6 pencí za minutu.

Dobíjení kreditu (TopUP) – možností jak dobít kredit je nespočet, mezi nejrozšířenější patří: kupón (TopUp Vouchers), stírací kartou (TopUp Swipe Card), dobití kreditní kartou (Credit Card TopUP ),  dobíjení z bankomatu (Cash machine) a další.

 

Contract (měsíční paušál)

Všichni operátoři ve Velké Británii nabízí řadu zajímavých a lákavých paušálů. Mezi nejznámější operátory patří: VodafoneO2EE (sloučený Orange a T-Mobile), 3 „three“, TescoVirginGiffGaffAsdaLycaLebara a mnozí další.

Paušály lze je zakoupit samotné nebo i s mobilním telefonem za velmi výhodnou cenu.

Založení paušálu již není, tak snadné, jako u kreditní sim karty. Často budou po vás požadovat předložit potvrzení adresy, kde bydlíte, nebo také výpis z bankovního účtu.

 

Nejnovější inzeráty

Poslední diskuze

  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.