Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Ubytování a život

Adaptér na anglickou zásuvku

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Každý cestovatel, který se chystá navštívit Velkou Británii by měl vědět, že pokud zde plánuje používat spotřebič s českou koncovkou, bude potřebovat redukci nebo-li cestovní adaptér.

Velká Británie využívá zásuvkového standardu typu G. Zástrčka typu G je tvořena trojicí kolíků, kde mají kolíky obdélníkový průřez. Napětí a frekvence v zásuvkách po celé Velké Británii je 230 V/50 Hz.

Velikost fázového a nulového kolíku je 4x6,35 mm a zemnícího kolíku je 4x8 mm (zemnící kolík je o 5 mm delší a je kolmý ke zbývajícím).  Zástrčky mají větší velikost, protože v sobě obsahují ochranou pojistku (3,5 nebo 13 A). Zásuvky typu G často obsahují vypínač fázového vodiče. Tyto zásuvky mají také ochranu proti vsunutí cizích předmětů.  Montují se tak, že větší otvor pro zemnicí kolík je nahoře, zdířka s nulovým vodičem je vlevo a fáze je vpravo – opačně něž u nás. Tyto typy zástrček a zásuvek se používají ve Velké Británii a v Irsku. Další využití je pak na Arabském poloostrově, v Indii, v Malajsii, na Srí Lance, některé africké země (bývalé britské kolonie).

anglicka zasuvka

 Tip: Při výběru vašeho cestovního adaptéru si vždycky zjištěte,  zdali lze do něj zastrčit pouze euro koncovku (např. dvoukolíková nabíječka na mobil) nebo i tzv. schuko koncovku (např. zástrčka pro notebook s uzemněním)

 

Cestovní adaptér do Velké Británie 

Výhodou jednoduchého adaptéru je jeho cena, která se pohybuje dle značky od 100 - 300 Kč. Nevýhodou je využitelnost pouze v konkrétní zemi.

adapter anglicka zasuvka

Univerzální cestovní adaptér

Tento adaptér by neměl chybět ve výbavě žádnému cestovateli. Jeho výhodou je využití ve více než 150 zemích světa. Cena tohoto řešení se pohybuje od 400 - 1000 Kč.

univerzalni cestovni adapter

Tip: Chystáte se cestovat do dalších zemích a nevíte jaký cestovní adaptér budete potřebovat? Navšitvte www.zasuvky.eu nebo internetový obchod www.cestovniadaptery.cz

 

Mohlo by Vás zajímat:

Nejnovější inzeráty

ZLATÁ REZERVA JE V TOP 10 %
20-08-2019 10:53:17
HODNĚ ZAJÍMAVÉ !!!
15-08-2019 09:59:29

Poslední diskuze

  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.