Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Jak kontaktovat farmáře?

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Na internetu lze najít řadu kontaktů a seznamů farem ve Velké Británii. Dnes se dozvíte, jak správně kontaktovat farmáře.

 

Existují 2 způsoby, jak kontaktovat farmáře. Jedna skupina lidí preferuje hledání práce až na místě. Takže vyráží na místo v podstatě na "blind" (nemají dopředu zajištěnou práci) a vybaveni adresami farem objíždí farmáře a zkouší štěstí při osobním kontaktu. Jak vám mnoho zkušených sběračů řekne - jedná se o velmi účinný způsob, jak si najít práci, kdy vás z očí do očí většinou farmář neodmítne, pokud nemá již úplně plnou kapacitu. Nejlepším obdobím na vyražení na blind je v půli června.

Farmáři často dopředu po telefonu neví, jaká bude úroda, a tak si nemusí nabrat dopředu tolik lidí a když je již hlavní sezóna, poznají, že sběrači chybí a při osobním kontaktu vás ihned berou.

Tip: Výhodu mají lidé se stanem, protože často bývá ubytování na farmách omezené nebo již obsazené.

 

První kontakt s farmářem

Pokud pojedete na blind, poté co dorazíte na farmu, ptejte se po managerovi (farmáři). Často mají farmáři na farmě svůj dům, nebo je můžete nalézt v obchodě (farm shop) či v balícím domě (pack house). Na každém rohu určitě potkáte spoustu zaměstnanců, kteří vám povědí, kde se farmář zrovna nachází. I když musím říct, že se často stává, že ani oni neví, kde je zrovna farmář, ale mají jeho telefonní číslo, které vám zajisté pomůže.

Často vám mnoho informací sdělí místní občané. Takže nebojte se zeptat, mnohdy vám rádi prozradí adresy farem nebo vás tam dokonce zavezou.

Tento dobrodružný způsob hledaní práce, ale není pro každého, proto je dobré, když si můžete vaše místo na farmě dopředu zamluvit ať už po telefonu nebo přes email. Protože se vám může stát, že se vydáte na farmu a zde se dozvíte, že už nejsou volné místa. Mnoho starších farmářů nemá příliš v oblibě email, pokud jej vůbec mají. Někteří jej dokonce nepovažují za formální způsob domluvy. Proto pokud se na to cítíte, tak zvolte telefonickou domluvu.

Nejvhodnější doba na kontaktování farmáře je prosinec/leden. Někdy se také stává, že se vám farmář ozve až na poslední chvíli třeba až v březnu nebo v dubnu.

Vždy je lepší když farmáře kontaktujete (voláte) jako skupinka lidí a ne jako jednotlivec. Telefonní kontakt nepodceňte a dopředu si nachystejte fráze a slovíčka. Čím lepší angličtinu v telefonu předvedete, tím se také vaše šance zvětšuje (nebojte se, farmáři jsou zvyklí na to, že vaše angličtina nebude plynulá). Telefonovat za vás může i osoba, která na farmu nepojede, ale bude se za člena vaší skupiny vydávat.

 

Jak po telefonu kontaktovat farmáře?

Vždy je nutné se představit svým celým jménem a ihned dodejte, že máte zájem o sezónní práci na určité období (čím delší období, tím se vaše šance na přijetí zvětšuje) v rozmezí např. červen,červenec atd. Také dodejte z jaké země jste (někteří farmáři mají v oblibě různé národnosti, ale Češi jsou většinou vnímáni velmi dobře). Většinou se nedovoláte přímo na farmáře, proto požádejte zdali vás mohou přepojit na farmáře/managera, prostě zodpovědnou osobu. Pokud budete úspěšní a budou chtít s vámi komunikovat a přepojí vás na zodpovědnou osobu, tak svůj úvodní projev zopakujte. Důležité je být aktivní, vstřícní. Dobré je také ihned dodat, že už máte zkušenosti z brigád, kde jste např. sbírali jahody, jablka, chmel atd. Zeptejte se kolik pracovníků bude farmář potřebovat a na období od kdy do kdy by si představoval. Přizpůsobte se požadavkům farmáře!

Vaše šance může také zvýšit dodatek, že jste z malého města (vesnice) a že jste zvyklí na těžkou práci. V případě, že jste již pracovali někde v zahraničí, uveďte to bez otálení (farmář, tak pozná, že se o sebe dokážete postarat). Může se také stát, že farmář bude chtít kontakt na některé vaše zahraniční reference, a proto si je pokud možno nevymýšlejte.

Zaměstnavatel se vás během hovoru může zeptat, jakou školu studujete, takže nezapomeňte být nachystaní. Pokud nejste student, je výhodnější žádat o práci na farmě se skupinkou studentů.

Pokud se farmáři zalíbíte, tak po vás bude většinou požadovat, aby jste mu písemně (případně faxem) sdělili vaše osobní údaje, kdy většinou farmáři požadují kopii vašeho pasu.

Často se stává, že má již farmář plno, nebo prostě nemá zájem. Nevzdávejte to a zeptejte se ho, zdali neví o někom, kdo by potřeboval sezónní pracovníky. Farmáři mají spoustu známých, takže se velmi často stává, že vám dají na někoho číslo, kdo by potřeboval sezónní pracovníky.

Tip: Další možnost jak najít práci je navštívit informační centrum a zde si můžete nechat vytisknout seznam farem v okolí. Nebojte se zeptat lidí, které potkáte, zdali neví o nějaké práci. Také se ptejte farmářů, kteří vás odmítnout zdali nevědí, kde by mohli mít místo. Farmáři mají spoustu známých a většinou vám poradí.


Při kontaktu přes email napište vždy farmářovi tyto údaje:

  • Vaše jméno a příjmení
  • Váš věk
  • Země odkud jste
  • Od kdy do kdy můžete pracovat
  • Vaše znalosti angličtiny
  • Kontakt na vás (tel, email)
  • Vaše předchozí zkušenosti z prací na farmách (pokud nějaké jsou)


Tip: Uchazeči, kteří uvedou, že mohou pracovat delší dobu, jsou u farmářů preferovanější. Čím déle můžete pracovat, tak tím jsou větší vaše šance, že si vás farmář vybere.

 

Motivační dopis na farmu – Cover Letter

Varianta č.1:

Dear Mr. (jméno farmáře),

I am interested in the fruit picker position for this summer at your farm. I have a lot of experience with soft fruit picking . I am able to work on your farm from (datum) to (datum).

My English language skills: (vyberte vhodné - starter, elementary, pre-intermediate, intermediate, upper-intermediate, advanced)

My great work ethic, attention to detail, and my respect for confidentiality will make me a great candidate for your position.

I look forward to hearing from you,

Yours sincerely,

(Vaše jméno)

 

Varianta č.2:

Dear Mr. (jméno farmáře),

As a student at (název školy), I am looking for summer employment. I’m an energetic person with strong work ethics who isn’t afraid of taking on projects that require learning new skills.

Do you have any jobs available? I can start any time after (June 9th), and would like to work 40 hours a week.

Thank you for considering my application.

Thank you!

(Vaše jméno)

 

Nejnovější inzeráty

Poslední diskuze

  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.