Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Au Pair v Anglii: 10 nejčastějších dotazů

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Au Pair práce v Anglii patří mezi oblíbené způsoby, jak poprvé vycestovat do zahraničí, poznat novou kulturu, zdokonalit si jazyk a v neposlední řadě se osamostatnit. Anglie je tím nejideálnějším místem, kde můžete tento životní krok podniknout. Přinášíme Vám, odpovědi na 10 nejčastějších dotazů od anglické Au Pair agentury.

Au Pair práce je skvělá jako první zahraniční zkušenost v tom, že nemusíte řešit ubytování, stravování a také třeba dopravu. Některé rodiny vám také dokonce hradí i jazykové kurzy, během kterých můžete poznat řadu zajímavých lidí z celého světa.

V následujícím článku, se dozvíte, odpovědi na nejčastější dotazy Au Pair, na které nám exkluzivně odpovídala vedoucí Au Pair agentury Nannyseekers paní Clare Redgrove. Tuto anglickou agenturu již vede od roku 1996 a specializuje se převážně na rodiny z jihu Anglie v krajích Kent, Surrey a nebo také v Londýně. Clare si zakládá na osobním kontaktu a s jednotlivými Au Pair se schází v České republice (Praha, Brno).

 

1. Kolik si průměrně Au Pair vydělá za měsíc práce v Anglii?
U většiny AuPair pozic je mzda týdenní a pohybuje se v rozmezí £80 až £150. I v dnešní době se lze setkat s rodinami, které se pokouší Au Pair platit méně, ale s těmito rodinami nespolupracuji.

 

2. Kolik hodin denně obvykle pracuje Au Pair?

Normální Au Pair pracují 5 hodin denně, ale AuPair Plus pracují až 7 hodin denně. Myslím si, že AuPair musí být vždy flexibilní a nesmí si hlídat čas přesně na minutu, protože to pak může vést ke sporům v rodině.

 

3. Lze najít Au Pair práci i na kratší období, jako jsou např. letní prázdniny (2-3 měsíce)?
Ano i v dnešní době jsou rodiny, které hledají Au Pair i na krátké období 2-3 měsíce. Některé rodiny, dokonce berou Au Pair sebou na dovolenou, kde se starají o děti. Nicméně většina rodin v Anglii dává přednost Au Pair, které mohou u nich zůstat delší dobu.

 

4. Jsme pár a hledáme Au Pair práci společně, lze v Anglii tuto práci získat? 

Au Pair páry se v poslední době stávají stále populárnějšími. Na páry jsou, ale často požadovány vyšší nároky. Musí mluvit dobrou angličtinou, musí být dobří řidiči a hlavně jim musí být více než 24 let vzhledem k vysokým nákladům na pojištění vozidla. Rodiny, které hledají páry, žijí nejčastěji ve velkých domech se zahradou a mají několik domácích mazlíčků. Proto musí mít Au Pair ráda zvířata a život na „venkově“. Nejčastěji dostává každý z páru £100 týdně a extra £50 na jídlo.

 

5. Jaké jsou nejčastější povinnosti Au Pair? Jakou práci musí zvládat? 
Obvyklé povinnosti Au Pair obsahují péči o děti, pomoc s úklidem v domácnost a občas také praní. Některé rodiny vyžadují řidiče, kteří musí bát starší 24 let. Vždy je nejlepší si všechny povinnosti dopředu s rodinou vyjasnit, aby byly uvedeny ve smlouvě.

 

6. Musí se Au Pair registrovat na anglických úřadech? Co placení daní a pojištění?

Au Pair pozice jsou vyjmuty z placení daní a národního zdravotního pojištění.

 

7. Jakou úroveň angličtiny musí mít Au Pair?

Osobně mnohem více preferuji AuPair, které se dokáží domluvit alespoň základní angličtinou (poznámka: s každou AuPair se osobně setkávám). Mnoho rodin vyžaduje AuPair s dobrou úrovní angličtiny (je nutné se základně domluvit s dětmi a rodinou).

 

8. Požadují rodiny od Au Pair reference? 

Reference jsou často vyžadovány a musí být od zaměstnavatelů, nesmí to být reference od přátel.

 

9. Je možné během Au Pair pobytu navštěvovat jazykové kurzy? Jsou placeny rodinou?
Většině Au Pair je umožněno navštěvovat jazykové kurzy, ale nejčastěji si je hradí přímo AuPair. Některé rodiny mohou Au Pair pomáhat s placením kurzů.

 

10. Jsou na Au Pair kladeny požadavky z hlediska věku?

U práce Au Pair je vyžadován věk nejméně 18 let. V naší agentuře, ale hledáme Au Pair, kterým je minimálně 20 let. 

Zaujala vás, Au Pair práce? Chcete se dozvědět více? Neváhejte přímo anglicky kontaktovat vedoucí agentury NannySeekers Clare Redgrove, které zajišťuje veškerou práci v Anglii zdarma. Kontakt naleznete na http://www.nannyseekers.eu/pages/contact.html

 

Nejnovější inzeráty

Poslední diskuze

  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.