Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Doprava

Tip: Jak ušetřit za cestování vlakem po Velké Británii

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Cestování vlakem patří mezi oblíbené a velmi komfortní způsoby dopravy po Velké Británii. Ve Velké Británii jezdí mnohem kvalitnější vlaky než  je tomu v České republice. Musíte počítat, ale také z vyšší cennou. Existuje několik základních pravidel, jak ušetřit při cestování vlakem po Velké Británii.

První věcí při cestě vlakem ve Velké Británii, která vás překvapí jeho tichost a také komfortnost oproti našim známým, hlučným a mnohdy poničených vlakům. Druhou věcí, která vás ale již nemile překvapí, je cena vlakového lístku v Anglii. Pokud se rozhodnete cestovat vlakem ve špičce tak počítejte s opravdu vysokými cenami v řádu desítek liber.


Jak ušetřit za dopravu vlakem ve Velké Británii?

  1. Cestujte mimo špičku (tzv. Off-peak)
  2. Cestujte ve skupině lidí (tzv. GroupSave
  3. Cestujte o víkendu (tzv. Weekender)

 

Off-peak

Pokud vás čas netlačí a chcete ušetřit peníze při cestování vlakem, tak cestujte mimo hlavní špičku, která je od pondělí do pátku 6:59–9:59 a 16:00–18:59. Ostatní časy se počítají jako mimo špička (Off-peak) a zde naleznete mnohem výraznější slevy na cestování.

 

GroupSave

V případě, že vás cestuje větší skupina cestujících - 3 nebo 4 lidé tak platí pouze 2 dospělí lidé. Tato akce je podmíněná cestováním mimo špičku zakoupením jednodenního zpátečního lístku. Děti si také mohou vzít své kamarády, protože můžete za 1 libru navíc vzít sebou až 4 extra děti navíc (tzv. Kids for a quid). Tato akce probíhá v Londýně a jihovýchodní oblasti Velké Británie (vlakoví operátoři: Chiltern Railways, First Capital Connect, First Great Western, London Midland, London Overground, National Express East Anglia (vyjma Stansted Express), Southeastern, South West Trains a Southern).
GroupSave 3 – možné kombinace: 3 dospělí; 2 dospělí a 1 dítě; 1 dospělí a 2 děti.
GroupSave 4 – možné kombinace: 4 dospělí; 2 dospělí a 2 děti; 1 dospělí a 3 děti; 3 dospělí a 1 dítě.
Podrobné detaily akce si můžete přečíst na http://www.daysoutguide.co.uk v sekci Travel by train.

 

Weekender

Další výraznou slevou může být cestování vlakem o víkendu. Můžete tak cestovat od pátku do neděle s cenou, která je o trochu vyšší než jednodenní zpáteční lístek mimo špičko a tato akce láká vyloženě na výlety po okolí Londýna.

 

Další tipy jak ušetřit

Další výhodnou akcí může být koupě lístku nazvaného Kent Rover, kdy můžete neomezeně cestovat 3 po sobě jdoucí dny po vybraných oblastech kraje Kent, který bývá nazýván „zahradou Anglie“. Lístek dospělou osobu vyjde na 35 liber, kde sebou můžete vzít 4 děti za cenu 4 libry za každého.

Výše jmenované akce platí na drahách southeastern railway www.southeasternrailway.co.uk.

Nezapomeňte také, že když budete cestovat vlakem do Londýna touto vlakovou sítí, tak můžete využít akce 2 FOR 1, kde vybrané památky Londýna mohou navštívit 2 osoby za cenu 1 osoby.

 

Kde hledat vlakové spoje?

Pokud chcete vyhledávat vlakové spoje a jízdní řády po Velké Británii, tak navštivte oficiální stránky www.nationalrail.co.uk.

 

Nejnovější inzeráty

Poslední diskuze

  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.