Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Doprava

Doprava do Anglie

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Způsobů, jak se dostat do Anglie existuje několik. Dopravu zvolte podle místa, kam cestujete. Pokud budete cestovat do Skotska, zvolte raději leteckou dopravu. V případě cesty do jižní části Anglie je lepší variantou cesta autobusem nebo autem. Cestujete-li např. na farmu, často nevíte, jak dlouho bude pro vás práce, je tedy lepší si zakoupit otevřenou autobusovou jízdenku, kterou si můžete podle potřeby před odjezdem domů zarezervovat, ať už telefonicky nebo přes internet.

Doprava autobusem

Bus

Doprava autobusem patří k častému způsobu, jak se do Anglie dostat. Největší výhodou tohoto způsobu dopravy je, že si můžete vzít s sebou vzít větší množství zavazadel (např. 2 x 20 kg) oproti letadlu, kde musíte za další zavazadla platit příplatky. Z České Republiky jezdí hned několik autobusových společností.

 

Eurolines má nástupní místa v Brně, Praze a Plzni, zato Student Agency má v Ostravě, Frýdku Místku, Novém Jičíně, Olomouci, Brně, Praze, Plzni. Tyto společnosti mají luxusní klimatizované autobusy a nabízejí různé druhy jízdenek, ať už jízdenky pouze na jednosměrnou cestu nebo zpáteční otevřené, kdy si můžete později zarezervovat datum odjezdu. Pro přesnější jízdní řády musíte navštívit jejich stránky. Tyto společnosti jezdí skoro každý den v týdnu.

Cena se tedy pohybuje od 1100 - 3300 Kč (jednosměrná promo jízdenka cca 1100 Kč/ 2100 Kč za standardní), v závislosti na tom, jestli kupujete jednosměrnou nebo i zpáteční jízdenku. Pokud máte jízdenku na přesné datum, jde cena dolů, studenti také mohou častu uplatnit slevu ve výši 10%.

V současné době jezdí všechny autobusové společnosti pouze Eurotunelem. Tato cesta je rychlejší než trajektem, neužijete si ji ale tolik, jako při cestě trajektem.

První autobusová zastávka společnosti Eurolines je v anglickém přístavním městě Dover a druhá, poslední, je hlavní město Londýn. Chtěl bych dodat, že Student Agency nezastavuje v městě Dover, ale až v Londýně. Cesta trvá průměrně 20 hodin z Brna a výstupní stanicí je London Victoria Coach Station (Eurolines) nebo Green Line Coach Station (Student Agency).

Důležitou informací je, že sedadla v autobusech společnosti Eurolines nemají přesně danou rezervaci, takže si můžete sednout, kde je volno, zatímco u společnosti Student Agency si dopředu rezervujete přesně sedadlo.

 

Doprava autem

car

Rozhodnete-li se dostat do Anglie autem, musíte si uvědomit, že se vám tento způsob vyplatí, pokud vás bude cestovat plné auto. Cesta ve Francii po dálnici kolem pobřeží a v Německu by neměla být zpoplatněná. Kanál Lamanche můžete překonat dvěma způsoby, a to naloděním na trajekt, nebo cestou vlakem Eurotunnelem. Cena trajektu se pohybuje v rozmezí £40 - £100 a cesta Eurotunelem vás bude stát £70 - £200. Cesta trajektem trvá kolem 1,5 hodiny a trajekt vás vyloží v městě Dover. Při cestě Eurotunelem se naloží vaše auto na nákladní vlak, který vás dostane za 35 min z Calais (Francie) do Folkenston (Velká Británie). Aktuální informace o Eurotunnelu můžete nalézt na http://www.eurotunnel.com

Takže si to pojďme shrnout, pokud se rozhodne cestovat automobilem z Prahy do Londýna, čeká vás vzdálenost cca 1200 km. Pokud započítáme všechny poplatky tak vás bude cesta stát kolem 5000-6000 Kč. Cena se drobně liší podle ceny benzínu/nafty a podle poplatků na trajektu nebo v Eurotunnelu.

 

 

Doprava letadlem

plane

Tento druh cesty je velmi pohodlný, avšak donedávna býval velmi drahý. V současné době létá do Anglie velké množství nízkonákladových letů, kde se můžete dostat na cenu dokonce nižší než při cestě autobusem. Kdo by nechtěl být v Londýně za 1,5 hodiny oproti 20 hod. strávených v autobuse? 

Cena letecké dopravy se vždy odvíjí od konkrétního letiště. Doporučujeme si vždy vypočítat celkovou cenu vaší dopravy, protože mnohdy levná letenka na nejvzdálenější letiště od centra Londýna se pak může prodražit na dopravě.

 

Nejlevnější letecké společnosti

 

Orientace na Londýnských letištích

London - Heathrow

Terminály 1, 2 a 3 lze projít pěšky pomocí podzemních podchodů. Doprava mezi terminály 1, 2, 3 a terminálem 4, který je umístěn v jižní části letiště, je dosažitelný vlakem, který jezdí zdarma (cesta trvá kolem 8 minut).

Auto: Dálnice M4, Terminál 4 – dálnice M25

Vlak: Heathrow Express – směr Paddington Station (metro, vlakové spojení do jižní a jihozápadní Anglie) www.heathrowex­press.com, cena jednosměrného lístku je £15,5 a zpáteční lístek 29£. Zlevněná zpáteční platící od 13:00 stojí £17. Tuto trasu urazí vlak za 16 min. Také jezdí kromě vlaku Heathrow Express, obyčejné regionální vlaky a tam stojí jednosměrná jízdenka 6,9 £ a zpáteční 11,9 £. Cesta však vám již bude trvat 28 min.

Metro – Piccadilly Line – směr Central London (50 min) a lístek stojí 4£ (platí na celou zónu 1) pokud počkáte a koupíte si celodenní lístek od 9:30, tak za něj zaplatíte £7 (1 až 6 zóna) www.tfl.gov.uk/

Autobus: www.heathrowa­irport.com Lze využít autobus číslo N9, který jede z Heathrow ke stanici metra Piccadilly Circus v centru Londýna. Provoz linky je pouze v noci od 0:05 do 5:05 hodin ráno. Celou trasu urazí autobus N9 za 53 minut. Cena jízdenky je 2 £. V případě, že přijedete do centra Londýna posledním ranním spojem v 6:00 a odjedete prvním nočním v 23:30, tak je to nejlevnější možný způsob návštěvy Londýna.

Taxi: Každý terminál

Parkování: Každý terminál má svoje krátkodobé parkoviště zajišťované společností Parking Express.

Půjčovny aut: Alamo, Avis, Enterprise, Europcar, Hertz, Nationall se nacházejí na každém terminálu.

 

London - Gatwick

Vlak: Vlaky jezdí na trase Brighton - London Victoria, London Bridge. Tyto vlaky Gatwick Express jezdí každých 15 min a jezdí na vlakové nádraží London Victoria. Cesta trvá 30 minut a jednosměrná jízdenka stojí £17.90. Denní zpáteční s platností od 9:30 lze koupit za 18.10 £. Také touto trasou jezdí normální vlaky, kde lístek v jednom směru stojí £8,9 a denní zpáteční 9,5 £. Cesta tímto pomalejším vlakem trvá podle spoje od 36 - 53 min.

Autobus: Také si můžete rezervovat lístek v autobusu společnosti Easybus přes internet, který můžete sehnat při včasné rezervaci za £2. Pokud budete rezervovat několik dní před odjezdem, lístek vás bude stát cca £6. Cesta autobusem patří k nejdelším a trvá kolem 90 min.


London - Stansted

Toto letiště patří k nejvzdálenějším od centra Londýna, a proto doporučujeme rychlou dopravu vlakem.

Vlak: Standsted Express jezdí každých 15 min do zastávky Liverpool Street Station a cesta trvá 45 min. Cena jednosměrné jízdenky je £17 a denní zpáteční s platností od 9:30 stojí £18. Velkou slevu můžete získat při rezervovat jízdenky přes Ryanair, u něhož stojí jednosměrný lístek £10 a zpáteční s měsíční platností £19.50.

Autobus: Společnost Easybus nabízí nejlevnější autobusové spojení, autobusy odjíždějí každých 30 min a jedou na stanici London Victoria, při včasné rezervaci stojí £2 a poté cca £6. Další dopravce, který jezdí na této trase je Terravisio, cesta na London Victoria trvá 75 min a jednosměrný lístek stojí 8 £ a zpáteční 14£. Posledním způsobem je National Express, kde jednosměrný lístek stojí £10 a zpáteční £17.

 

London - Luton

Vlak: Nejkratší jízdní dobu nabízí vlak, který však nemá stanici přímo v terminálu, nýbrž necelé dva kilometry od letiště Luton. Na nádraží Luton Airport Parkway vás zdarma doveze pendlující autobus za pár minut. Jednosměrnou jízdenku na londýnské nádraží London St Pancras koupíte za £9.90. Zlevněný denní zpáteční lístek se prodává za £10. Vlaky jezdí každých 10 minut a nejrychlejší z nich Luton Flyer zvládne celou trasu za 27 minut.

Autobus: Green line a Terravison odjíždějí každých 15 min na London Victoria. Lístek stojí jednosměrný £10 a zpáteční £14. Také si můžete rezervovat lístek v autobusu společnosti Easybus přes internet kdy ho můžete sehnat při včasné rezervaci za £2. Pokud budete rezervovat několik dní před odjezdem tak vás lístek bude stát cca £6.

 

Spolujízda

V poslední době jeden z velmi populárnách a hlavně levných způsobů jak se do Velké Británie dopravy. Ceny se obvykle pohybují mezi 40-70 Euro.

Aktuální nabídky spolujízdy do Londýna lze sledovat na:

 

Nejnovější inzeráty

ZLATÁ REZERVA JE V TOP 10 %
20-08-2019 10:53:17
HODNĚ ZAJÍMAVÉ !!!
15-08-2019 09:59:29

Poslední diskuze

  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.