Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Doprava

Zásilka do Anglie? 4 tipy, jak nic nepokazit a ještě ušetřit

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Potřebujete poslat balík do Anglie a nevíte si rady? Tak právě pro vás jsme sepsali tento návod. Stačí si pročíst jednotlivé kroky a máte jistotu, že nic nepokazíte. A jako bonus vám poradíme, jak balík do Anglie poslat co nejlevněji. Samozřejmě jsme mysleli i na ty, kteří plánují poslat zásilku z Anglie, a návod jsme tomu uzpůsobili. 

 

1. Poštou nelze poslat cokoliv

Poměrně často si lidé neuvědomí, že poštou nelze poslat všechno. Pochopitelně nelze v balíku posílat zbraně, nebezpečné chemikálie, výbušniny či zvířata. Kontrolovaných komodit je ale podstatně víc, navíc v každé zemi se seznam trochu liší. Je také třeba rozlišovat stupně regulace: některé komodity lze posílat bez celního dohledu, jiné podléhají clu, další je možné posílat jen se zvláštním povolením a další nelze poštou poslat vůbec.

 • Do Anglie je zakázáno poštou zasílat například slonovinu, repliky zbraní či měnu. Celý seznam (rozdělený podle stupně regulace) najdete na této stránce. Jak je to s tabákem a alkoholem? Problém může nastat s alkoholickými nápoji o objemu větším než 35 cl bez britského kolku a s tabákovými výrobky bez britských zdravotních varování či daňového značení. Je proto lepší je neposílat.
 • Pro Českou republiku pak platí tato omezení.

Pokud celníci v balíku najdou některou ze zakázaných komodit, o balík s největší pravděpodobností přijdete. Proto raději regulaci respektujte a posílejte jen to, co je povoleno.

 

2. Byrokracie, clo a daň

Velká Británie i Česká republika jsou naštěstí členy Evropské unie, takže veškeré papírování a celý systém je o něco jednodušší než v případě balíků mimo EU. K balíkům nekomerční povahy (tedy k zásilkám jedné soukromé osoby druhé soukromé osobě) nemusíte přikládat žádné zvláštní dokumenty jako například komerční fakturu. Jediný potřebný dokument – celní prohlášení – za vás vyplní většina dopravců.

Co se týče cla a daně, máme pro vás dobrou zprávu – ze zásilek v rámci Evropské unie se neodvádí clo ani DPH. Takže to nemusíte vůbec řešit.

 

3. Výběr dopravce

Předposlední krok je klíčový, protože výběr dopravce má velký vliv na to, jestli pro vás bude posílání balíku bezproblémová zkušenost, nebo noční můra. Vybírat můžete z poměrně dlouhého seznamu, protože zásilky do Anglie doručuje mnoho firem – Česká pošta, kterou ale nedoporučujeme, protože po všech stránkách vychází ze srovnání s ostatními nejhůře, dále pak GLS, TNT, DHL, FedEx atd.

Každý dopravce má svá pro i proti. Musíte si proto určit, co je pro vás prioritou a podle toho vybírat. Rozdíly najdete pochopitelně v rychlosti doručení a výši poštovného, ale také v pojištění (zda je vůbec v ceně, případně za jakých podmínek), kvalitě zákaznické podpory či v maximálních povolených rozměrech balíku.

Vždy si proto zjistěte:

 • cenu podle rozměru a váhy vašeho balíku
 • maximální povolené rozměry a hmotnost
 • jak dlouho trvá doručení
 • zda musíte zásilku někam nosit, nebo si ji vyzvedne kurýr
 • zda je v ceně pojištění, případně na co se vztahuje a do jaké hodnoty balíku
 • jak je řešena zákaznická podpora – e-mail/chat/telefon, časově omezená/nonstop
 • jaké jsou ohlasy zákazníků (na fórech, na Facebooku atp.)

Bonusový tip, díky kterému ušetříte nervy i peníze

Jaké jsou dva největší nešvary většiny dopravců? Přemrštěné ceny pro jednotlivce a k zbláznění nepřehledné webové stránky. Stejně jako v dalších segmentech, které dlouho ovládaly velké korporace, i na poli balíkové přepravy se objevil startup, který má za cíl korporátní monopol narušit. Jmenuje se Delibarry.

Princip je jednoduchý: Delibarry spolupracuje se zavedenými dopravci, se kterými zakladatelé Martin Janošík a Robin Holešínský vyjednali výhodné smlouvy. Dokáží tak nabídnout nižší ceny, než jsou pro jednotlivce obvyklé. Doručují přitom rychlostí blesku (do Anglie zvládnou doručit balík i do 24 hodin) a v ceně je také pojištění proti ztrátě či poškození balíku do hodnoty až 200 euro (cca 6 000 Kč).

Navíc mysleli i na přehlednost objednávkového procesu a na pohodlí. Dopravu objednáte jednoduše pomocí kalkulačky na úvodní stránce: zvolíte výchozí a cílovou zemi a vyplníte hmotnost. V dalším kroku pak zadáte údaje o adresátovi a nakonec zaplatíte kartou. Pak už zbývá pouze připravit váš balík, pro který si kamkoliv přijede kurýr.

V rámci akční nabídky nyní navíc získáte slevu 200 Kč na první objednávku. Takže balík do Anglie pošlete skoro zadarmo. Že si nevymýšlíme, si můžete ověřit sami na www.delibarry.com.

 

4. Zásilku pořádně zabalte

Pokud chcete mít jistotu, že obsah balíku doputuje k adresátovi bez poškození, nepodceňujte zabalení – především pokud posíláte něco křehkého. Cedulky balík neochrání, precizní balení ano.

Jak tedy zásilku správně zabalit?

 • Karton je jistota. Čím silnější, tím lepší. Kartonové krabice seženete na každé větší poště nebo na internetu.
 • Zvolte správnou velikost krabice. Nesmí být ani příliš velká, ani příliš malá. Moc velké se mohou zmačkat a poškodit tak obsah, těsné se zase mohou roztrhnout.
 • Pro jistotu krabici označte. Ve většině případů na zásilku nalepí štítek kurýr. Je ale lepší krabici označit jinde, pro případ, že štítek spadne, nebo jej nepůjde přečíst.
 • Elektroniku posílejte pokud možno v originální krabici. Koneckonců právě k přepravě je originální balení uzpůsobeno.
 • Křehké věci balte ještě pečlivěji. Investujte do kvalitního kartonu a nešetřete výplní. Dbejte na to, aby se obsah nikde nedotýkal stěn krabice.
 • Připevněte štítek. Někteří dopravci posílají štítek s údaji o adresátovi dopředu e-mailem. V takovém případě jej nezapomeňte vytisknout a nalepit na zásilku.

A je to! Pokud jste postupovali podle návodu krok za krokem, odeslání vašeho balíku do Anglie by mělo jít jako po másle.

 

Nejnovější inzeráty

Poslední diskuze

 • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.